Iran University of Medical Sciences (Iran) 540 valid hospitals in municipal hospitals

رئیس دانشگاه علوم پرشکی ایران با اعلام خبر ساخت دانشکده دندانپزشکی در شهرری، گفت: با راه اندازی
کامل ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی، تعداد تخت های فعال این مرکز درمانی به ۵۴۰ تخت رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی یکشنبه دوم مرداد 1401 در مراسم بهره برداری ساختمان جدید بیمارستان فیروزآبادی که با حضور وزیر بهداشت و مسئولان شهرستان ری برگزار شد، با بیان اینکه دو بخش بیمارستان به علت شرایط کرونایی و تسریع در خدمت رسانی به بیماران شهرری پیشتر به بهره برداری رسیده بود، اضافه کرد: در بازدید وزیر بهداشت از این بیمارستان در زمستان سال گذشته، نسبت به تامین اعتبار و تسریع در اجرای عملیات عمرانی و تجهیز آن تاکید شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: از همان زمان تاکنون ۱۱۷ میلیارد تومان برای تکمیل عملیات عمرانی و ۱۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان فیروزآبادی هزینه شده است.
وی افزود: ساختمان قدیم این بیمارستان که با ظرفیت ۲۵۰ تخت فعالیت می کرد، نوسازی و توسعه یافت و اکنون این مرکز درمانی با ۵۴۰ بیمارستان خدمت رسانی خواهد کرد.
پازوکی از آغاز عملیات اجرایی دانشکده دندانپزشکی در کنار این بیمارستان در ساختمان قدیم اورژانس آن خبر داد و آن را فرصتی برای ارائه خدمات دندانپزشکی با کیفیت و قیمت مناسب به مردم اعلام کرد.
دکتر بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی در این مراسم اظهار کرد: بیمارستان فیروزآبادی شهرری یک مرکز درمانی جامع و بهترین شکل یک بیمارستان در خدمت رسانی به مردم است.
وزیر بهداشت یکی از ویژگی های این بیمارستان را فضای معنوی آن دانست و خاطرنشان کرد: باید به معنویت در کنار آموزش نیز توجه داشت، امروزه در کل دنیا بحث سلامت معنوی به عنوان یک الگو پذیرفته شده است.
عین الهی ادامه داد: ما معنویت را در درمان بسیاری از بیماری ها موثر می دانیم و وجود چنین فضای معنوی می تواند در موفقیت دانشجویان و پزشکان ما موثر باشد.
وزیر بهداشت یکی از مشکلات حوزه آموزش درمانی را هویت زدایی و تمایل به کارهای فرهنگی غربی دانست و گفت: ما باید از ارزش های خود استفاده کنیم، امروزه بیش از گذشته نیاز به متخصصان متدین داریم چون پزشک متدین به خاطر منافع مالی فعالیت نمی کند.
وی با تاکید بر اینکه اساتید ما باید متخصص و متدین باشند، اعلام کرد: بیمارستان فیروزآبادی می تواند چنین فضایی را ایجاد کند.
بهرام عین اللهی افزود: در تاریخ قبل و بعد از انقلاب، شهرری از افتخارات بزرگ کشور است و در هر مقطعی مردم مسلمان و مجاهد شهرری خدمات بسیاری انجام دادند.
پایان مطلب//